PRZEDŚWIĄTECZNE WYZWANIA Z KALENDARZEM ADWENTOWYM

Miesiąc grudzień upłynął nam pod hasłem zadań, wyzwań i konkursów z naszego kalendarza adwentowego. Było ich całkiem sporo, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś, w czym mógł się wykazać i zrealizować, a jednocześnie dobrze i bez zbędnego stresu przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.

Ale zacznijmy od początku, a więc od samego konkursu na kalendarz adwentowy, bez którego wszystkie te zadania prawdopodobnie w ogóle by się nie pojawiły, a który zrodził się z inicjatywy Uczestników zajęć naszego Domu...

Wyzwanie na stworzenie najbardziej nietypowego kalendarza adwentowego pochłonęło wiele godzin naszej pracy. Wykazać musieliśmy się przy nim umiejętnością współpracy, planowania i kreatywnością – w końcu każda z grup chciała, aby to właśnie jej kalendarz zasłużył na zaszczytne pierwsze miejsce 😊. Finalnie jednak efekty tych naszych zespołowych zmagań zachwyciły i przerosły najśmielsze oczekiwania wszystkich. Zresztą w zamieszczonej poniżej fotorelacji sami zobaczyć możecie, jakie eko-cudeńka powstały z pozornie niepotrzebnych nam już do niczego przedmiotów.

Każda z sześciu zgłoszonych do konkursu prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Kalendarze ocenione zostały przez Jury pod kątem pomysłowości, różnorodności wykorzystania materiałów, ilości pracy włożonej w jego przygotowanie, no i oczywiście tego, jak się ostatecznie prezentowały. Ostatecznie zwycięzcą konkursu został kalendarz zatytułowany „Świąteczne miasteczko” i to właśnie zgodnie z zamieszczonymi w nim wyzwaniami odliczaliśmy kolejne dni do świąt .

W domkach kalendarza ukrytych było mnóstwo różnych zadań. Jedne z nich wymagały skupienia się na sobie, inne skłaniały do refleksji. Jeszcze inne motywowały do działania, czy podjęcia współpracy. Każde niosło ze sobą jakiś walor terapeutyczny, przygotowując nas jednocześnie do coraz bardziej zbliżających się świąt.

Znalazło się wśród nich Mikołajkowe ubieranie choinki, podczas którego wszyscy razem, przy dźwiękach zimowo – świątecznych melodii, zawiesiliśmy na naszym świątecznym drzewku (sprezentowanym przez kolegę Pawła😉) własnoręcznie wykonane podczas zajęć bombki i ozdoby, Językowe połamańce, czyli naukę mówienia Wesołych Świąt w różnych językach, Przedświąteczne seanse filmowe z niewątpliwym hitem polskiego kina pt. „Listy do M.”, naukę śpiewania piosenki autorstwa Krzysztofa Krawczyka, pt. „Dzwonki brzmią”, wspólne kolędowanie przy choince i świecach, pieczenie i dekorowanie pierniczków, pogaduchy o świątecznych tradycjach i zwyczajach przy gorącej czekoladzie, podczas których przypomnieliśmy sobie te najpiękniejsze, ale też i te nieco zapomniane już świąteczne tradycje, codzienną lekturę „Opowieści wigilijnej”, która przypomniała nam, o co tak naprawdę chodzi w życiu i w świętach oraz która znów na nowo pokazała, że jeśli tylko zechcemy możemy zmienić bardzo wiele, czy też w końcu wykonywanie drobnych prac plastycznych takich jak np. papierowe śnieżynki czy kolażowa choinka, przy których wykazać mogliśmy się naszą umiejętnością współpracy, kreatywnością i talentem. Podsumowaniem tych kalendarzowych zmagań było oczywiście Spotkanie opłatkowe, ale o nim przeczytać mogliście w poprzednim naszym wpisie 😉.

A tymczasem zapraszamy Was do naszej galerii, gdzie zobaczyć możecie jak to wszystko wyglądało w praktyce 😊.